/Files/images/psiholog_/кібербулінг.jpg Кіберпростір та його ризики

Як вберегти дітей. Поради батькам

Інтернет-галузь кіберпростору найбільш активно розвивається. На сьогоднішній день глобальна інформаційна мережа посідає значне місце в житті сучасної молоді. Через різноманітні види активності в Інтернеті діти засвоюють різні види суспільної інформації.

Як свідчать результати дослідження Eurobarometer у 27 країнах - членах ЄС, 75 відсотків дітей віком від шести до 17 років активно користуються Інтернетом.

Причому це стосується також половини дітей тих батьків, котрі самі у всесвітню мережу - ні ногою! Про «он-лайн безпеку» батьки говорили лише з кожним другим малолітнім «мережевиком»

Інтернет відкриває дітям і молоді фантастичні можливості для дослідження, зв’язку та творчості в он-лайні. Однак із використанням Інтернету пов’язані певні ризики. Зокрема, Інтернет — це вікно у світ також і для дорослих, і він містить матеріали, що не підходять для дітей.

50% ПІДЛІТКІВ В УКРАЇНІ БУЛИ ЖЕРТВАМИ ЦЬКУВАНЬ В ІНТЕРНЕТІ

Як батьки можуть допомогти дітям мінімізувати ризики?

На це питання немає однозначної відповіді, адже ризики варіюють в залежності від віку та рівня комп’ютерної грамотності дитини.

1. Розмістіть комп’ютер у кімнаті, яку використовують усі члени родини. Іноді діти тримають у секреті те, що вони користуються Інтернетом. Вони можуть не бажати того, аби батьки знали про їхнє спілкування та дії в мережі. Не потрібно на це занадто емоційно реагувати, а треба зробити все можливе, щоб зняти психологічну напругу та відновити довіру у стосунках з дитиною. Обговорювати можливі труднощі чи небезпеки, що виникають під час користування Інтернетом, легше, коли комп’ютер знаходиться у спільній кімнаті. Крім того, ви можете використовувати Інтернет разом із дитиною. Таким чином, розмови про Інтернет та контроль за його використанням стануть повсякденною частиною вашого родинного життя

2. Використовуйте будильник для обмеження часу, який дитина проводить в Інтернеті. Заздалегідь погодьте тривалість перебування в Інтернеті. Бажано визначити, який час дитина може перебувати в он-лайні, аби не нанести шкоди стану її здоров’я та не сприяти комп’ютерній залежності, яка стала великою проблемою у всьому світі. Обговоріть час перебування дитини в Інтернеті та домовтеся про використання будильника. Таким чином ви уникнете можливих конфліктних ситуацій.

3. Використовуйте технічні засоби захисту: функції батьківського контролю в операційній системі, антивірус та спам-фільтр. Щоб користуватися комп’ютером, необов’язково знати всі його функціональні можливості. Запросіть спеціаліста, який налаштує операційну систему вашого комп’ютера та покаже, як працювати із батьківським контролем. Краще один раз побачити, аніж багато разів почути. Не використовуйте у себе вдома технічно незахищений комп’ютер. Ви можете пройти он-лайн-навчання з метою ефективного використання функцій безпеки браузера та самостійно налаштувати батьківський контроль. Встановіть Microsoft Security Essentials, і ваш комп’ютер буде захищеним у реальному часі від вірусів, програм-шпигунів та інших зловмисних програм.

4. Створіть сімейні правила он-лайн-безпеки для дітей. Діти навчаються шляхом експериментування. Якщо ви зацікавлені у тому, аби ваша дитина навчалася не на своїх власних помилках, якомога частіше обговорюйте теми, пов’язані із Інтернетом. Ви можете розказати, наприклад, про достовірність інформації, розміщеної у мережі. Так ви невимушено створите свої сімейні правила Інтернет-безпеки. Традиції, норми та правила, які закріпилися у родині, довговічні.

5. Проводьте більше часу з дитиною, заохочуйте її до обговорення тем, пов’язаних з Інтернетом. У кожного в житті трапляються помилки. Непотрібно сприймати помилки дітей як життєву проблему. Будуйте з дитиною довірливі стосунки задля того, аби бути впевненими, що у будь-якій ситуації вона звернеться за допомогою саме до вас. Щоб не сталося, ваша дитина повинна знати, що вона завжди може розраховувати на ваше розуміння та підтримку. Хороший рецепт побудови довірливих відносин — щоденне спілкування та спільне проведення вільного часу. У невимушеній атмосфері набагато легше обговорювати «складні» питання. 6. Навчайте дітей критично ставитися до інформації в Інтернеті і не повідомляти конфіденційні дані в он-лайні. Розкажіть дитині, що практично кожен може створити свій сайт, і при цьому ніхто не може проконтролювати достовірність інформації, розміщеної на такому сайті. Навчіть дитину використовувати інформацію з різних, але перевірених джерел.

https://mon.gov.ua/ua/news/50-pidlitkiv-v-ukrayini-buli-zhertvami-ckuvan-v-interneti-prezentovano-chat-bot-kiberpes-dlya-dopomogi-u-borotbi-z-kiberbulingom

Кiлькiсть переглядiв: 115