Взаємодія з підлітком, який поводиться агресивно

Необхідно проявляти до підлітка якомога більше уваги, любові та ласки. Це чи не найліпший спосіб уникання надмірної агресивності підлітка.

Варто більше сміятися. Сміх та гумор є альтернативною формою виходу накопиченої енергії, що трансформує її в позитивному, а не руйнівному напрямі. До того ж, сміх — початок справжньої дружби.

Слід дуже обережно критикувати підлітка. Пам’ятайте, критикувати можна лише вчинок, а не особистість. У разі агресивних дій підлітка, варто спробувати проаналізувати свої почуття до дитини, визнати власне роздратування та постаратися позбавитися від цього почуття, висловивши його обережними, доброзичливими словами. Можна висловлювати дитині свій гнів, але не щодо неї самої, а щодо того, що вона зробила.

Не можна використовувати фізичні покарання. Це може лише закріпити агресивну поведінку підлітка. Ліпше викликати в дитини необхідні переживання, звертаючись до її справжніх почуттів. Це надасть підлітку зразок правильної поведінки в конфліктних ситуаціях та викличе в нього відчуття довіри, впевненості тощо.

Слід виробити оптимальний стиль виховання, коли батьки зважають на думку дитини: дорослі приймають остаточні рішення, проте вони враховують бажання дитини. Якщо батьки і заборонять щось, то ці заборони мають бути зрозумілими.

Не можна проявляти агресію самим дорослим. Замість того, щоб заспокоїти дитину, батьківська агресія часто спричиняє ефект «снігової лавини», лише погіршуючи ситуацію.

Варто надавати підліткові можливість задовольняти потреби в самовираженні та самоствердженні.

Слід намагатися спрямовувати енергію підлітка в адекватне русло, наприклад, на заняття в спортивних секціях, на участь у культурних заходах. Зазвичай спорт і творчість допомагають трансформувати прояви агресії в соціально прийнятні форми поведінки. Окрім того, самовираження через хобі, перемоги і досягнення можуть допомогти підліткові позбутися внутрішнього дискомфорту і невдоволеності собою, усунувши першопричину агресії.

Кiлькiсть переглядiв: 368