Запобігаємо загостренню психічного травмування дитини

Підтримка дитини в сімейному колі — основа її благополуччя. Якщо в дитин­стві її люблять, емоційно підтримують батьки, рідні, дають можливість ро­бити помилки та не сварять за них, то в дорослому віці їй буде легше долати стрес. Якщо ж дитина має відповідний негативний досвід, то їй буде складно розв'язувати стресові ситуації в дорослому житті. Адже дитині важливо бачи­ти, що батьки підтримують та заспокоюють одне одного. Разом вони піклу­ються про дитину [дітей]. Водночас одне одного підтримують брати та сестри.

Дитині важливо відчувати, що її, окрім батьків, також підтримують люди по­хилого віку — дідусі, бабусі, інші родичі, — які пережили багато труднощів і стресових подій.

Батькам варто намагатися бути спокійними, менше дивитися телевізійні но­вини разом з дитиною, оскільки це може призвести до тривалого емоційного напруження.

Слід уникати в присутності дитини емоційних обговорень трагічних подій, що відбуваються в країні, подробиць катувань і вбивств, ситуацій насильства.

Варто частіше гуляти з дитиною на свіжому повітрі. Рухова активність, фізич­ні вправи позбавляють стану напруження та забезпечують позитивний на­стрій.

У необхідно обов'язково звернутися до фахівця (практичного психолога, тера­певта, невролога тощо), якщо в дитини часто змінюється поведінка, порушив­ся сон, апетит; вона постійно неспокійна чи перебуває в пригніченому стані. Своєчасна психологічна допомога дасть змогу запобігти психічним розладам у дитини та появі можливих психосоматичних захворювань.

Кiлькiсть переглядiв: 395