Віртуальна безпеки Вашої дитини

/Files/images/novini_2021/bezopasnost-detej-v-internete.jpg

10 порад батькам «Як вберегти свою дитину від небезпеки в інтернеті»

1. Памятайте! Не можна робити особливий акцент на інформацію про самогубства. Чим докладніше, активніше, “більш насиченою” буде подаватися інформація про трагедії в ЗМІ – тим більше може бути провокуватися подібна поведінка. Причому, саме в тій віковій категорії, саме в того типу, який описують у новинах.

2.Якщо прямо зараз сталася критична ситуація – говорити про неї з дітьми мають ті , хто дітям близькі, ті, кому вони довіряють,ті, хто можуть розділити їхні почуття. Їм важливо відреагувати – на страх, провину, злість. Можна почати розмову з того, що ви дізналися страшну інформацію і що ви відчуваєте.

3. Забороняти соцмережі, гаджети – марно. Це ілюзія безпеки, ми нічого не можемо забрати, не давши взамін рівноцінне.

4. Ви маєте знати все про ваших дітей. Це покоління не навчене чекати, обмежувати себе. Перший досвід душевних переживань, перше кохання – і крихка дитяча свідомість, яку підштовхують куратори інтернет груп-самогубців не витримує і приймає хибне рішення… Батьки мають знати, хто поруч із їхніми дітьми, із ким вони спілкуються, який інтернет-контент вони споживають. Ми маємо їх зберегти від них самих у цей складний період підліткового пошуку… Особливо слід виділити 7, 8, 9 клас. Якщо Ваша дитина не спить вночі, переписуються з кимось – це привід для переживань. Дітей заманюють у закриті групи, де вони отримують завдання часто містичного характеру. Наприклад: завдання прокинутись вночі і вийти в чат, виконати таке: зніми на відео, як вистригаєш пасмо волосся, намалюй або напиши такі знаки на тілі… Шестикласник перелякано виправдовувався перед куратором: «У мене мама на ніч забирає смартфон…Не виключайте мене з групи». Не сумніваюсь, йому надіслали особливу інструкцію в приват. Секретність, паролі й фото- та відеозвіти… Пропаганда певних аніме... Такі спільноти підміняють реальних друзів, нав’язують певні сценарії поведінки.

5. Ризик депресій вищий в дівчат-підлітків у всьому світі. Самооцінка в дівчат більш «вразлива» .

6. Періодично проглядайте паперові джерела своїх дітей. Бажано, ненав'язливо: малюнки, записи… Сюжети про китів, стрибки в нікуди, самотність, приреченість, тяжіння до містичних символів, атрибутики смерті теж привід до більшої уваги та відвертих розмов, очі в очі. Привід до нових вражень і переживань СПІЛЬНИХ….РОДИНОЮ!

7. Проглядайте акаунти й сторінки мереж учнів. Діти часто мають синхронізовані акаунти... Краще вмовити дитину самій відкритись, прогортати смартфон разом з з Вами. Звертайте увагу на особливо темні або незвичні аватарки. Попросіть розказати про власників таких аватарок ( це якщо Ви це робите відкрито, з дитиною) Щось насторожило Вас - знайдіть привід, спровокуйте ситуацію, яка виведе Вас на відверту розмову Аватарка можливого маніпулятора. Розуміємо, що мова йде все про індивідуальний простір дітей , але діти стають жертвами цих спільнот самогубців та ризикованих ігор.

8. Дуже важливо в цих історіях утриматись "золотої середини". Не провокуйте, не додумуйте. І не поспішайте зробити всі дії сьогодні і зараз. У Вас ще буде час і привід. Це не разові заходи, це щоденна робота. Діти - це наше серце, яке живе окремо від нас.

9. Залякуйте і зразу ж заохочуйте. Живіть частиною їхнього життя. СПІЛКУЙТЕСЯ, разом слухайте музику, грайте з ними в рухливі ігри. Треба вчитися жити в безпеці.

10. Питання безпеки в інтернет-просторі - це не пусті слова. В закладах освіти зараз немає дискотек, класних вечорів. Ковід змусив обмежити цю сферу. Вже більше року Земля живе в нових умовах пандемії. І це ще одна небезпека, бо підлітки як максималісти, поспішають... жити, знайомитись...і питання безпеки в інтернет просторі у них далеко не перше.... У вашому дитинстві батьки знали, з ким ви гралися у дворі, висіли на телефонах…Сховати щось було важко… Сьогодні смартфон, який закритий відбитком пальця чи особистим зображенням, запароленими групами та додатками…Однак ми маємо пробитися через всю цю фальшиву реальність до душі наших дітей… Жорсткі сценарії інтернет-тенетів можуть висмикнути наших дітей в інший світ…Світ міняється, але ми потрібні своїм дітям...

Будьмо пильними!!!

/Files/images/IMG_7473.JPG

Виховання дітей в цифрову еру

"Я не вмію" або як розвинути мотивацію

Кожен новий навик віддаляє дитину від батьків. Спочатку така самостійність в радість, але нові досягнення швидко перетворюються на буденні обов’язки. Зрозуміло, що багатьом дітям хочеться знову стати маленькими, сховатися за безліччю “я не вмію”. І єдине, що тут можна зробити – це постійно нагадувати, заспокоювати, переконувати що батьківські любов і турбота нікуди не подінуться.

1. “Давай подумаємо, де цьому можна навчитися?”
В Інтернеті подивитися, запитати у когось, в бібліотеку за книжкою сходити (не в карантинJ).

2. “Хочеш розповім, як я цьому навчилася?”
Дитина часто відчуває себе такою, що нічого не вміє серед всемогутніх дорослих і було б добре їй показати, що не завжди так було і не завжди так буде.

3. “Можливо є спосіб обійтися тим, що вмієш?”
Не виходить намалювати баранчика – малюй баранчика в коробці. Це дасть впевненість у своїх силах і коли-небудь баранчик вигляне з коробки.

4. “Спробуємо це зробити разом?”
Часто за словами про невміння стоїть небажання дитини залишатися наодинці з важкою або нудною справою.

5. “Давай я покажу тобі хитрий спосіб”.
Зрозуміло, що дитині хочеться не вчитися чомусь, а вже вміти це робити. І іноді є спосіб навчитися швидко.

6. “Хочеш навчитися або хочеш, щоб хтось зробив замість тебе?”
Швидше за все дитина вибере другий варіант, але рано чи пізно дійде справа і до першого.

7. “Давай розберемо цю велику справу на маленькі і з’ясуємо, з якими моментами ти зможеш впоратися, а з якими потрібно тобі допомогти.”

8. “Нічого страшного, але у тебе добре виходить … (список успіхів)”.
І правда, якщо подумати – яке колосальне число найскладніших навичок дитина освоїла за останні 5-10 років!

9. “Як думаєш, доведеться цього коли-небудь вчитися або можна обійтися?”
Не потрібно розповідати про необхідність деяких навиків, нехай дитина сама розбереться.

Джерело: http://soroka-vorona.info/porady-na-kozhen-den/1714-ya-ne-vmiiu-abo-iak-rozvynuty-motyvatsiiu.html


«БАЛОВАТЬ НЕЛЬЗЯ КОНТРОЛИРОВАТЬ. КАК ВОСПИТАТЬ СЧАСТЛИВОГО РЕБЕНКА.»
РОБИН БЕРМАН


ОБОВ'ЯЗКИ БАТЬКІВ ЩОДО СВОЇХ ДІТЕЙ


ДЛЯ БАГАТОДІТНИХ


ПЕРЕЛІК КРИТЕРІЇВ ТА ПОКАЗНИКІВ СЛАДНИХ ЖИТТЄВИХ ОБСТАВИН


ПЕРЕЛІК СОЦІАЛЬНО НЕЗАХИЩЕНИХ КАТЕГОРІЙ

Кiлькiсть переглядiв: 553

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.