/Files/images/stem-osvita/image001.jpg STEM-освіта – це низка чи послідовність курсів або програм навчання, яка готує учнів до успішного працевлаштування, до освіти після школи або для того й іншого, вимагає різних і більш технічно складних навичок, зокрема із застосуванням математичних знань і наукових понять.

STEM (S - science, T - technology – Е-engineering – М-mathematics).

Акронім STEM вживається для позначення популярного напряму в освіті, що охоплює природничі науки (Science), технології (Technology), технічну творчість (Engineering) та математику (Mathematics). Це напрям в освіті, при якому в навчальних програмах посилюється природничонауковий компонент + інноваційні технології. Технології використовують навіть у вивченні творчих, мистецьких дисциплін.

/Files/images/stem-osvita/image003.jpg Чому STEM-освіта так актуальна? Стрімка еволюція технологій веде до того, що незабаром найбільш популярними та перспективними на планеті фахівцями стануть програмісти, IT-фахівці, інженери, професіонали в галузі високих технологій і т.д. У віддаленому майбутньому з'являться професії, про які зараз навіть уявити важко, всі вони будуть пов'язані з технологією і високо технологічним виробництвом на стику з природничими науками. Особливо будуть затребувані фахівці біо- та нано-технологій.

У STEM-освіті активно розвивається креативний напрямок, що включає творчі та художні дисципліни (промисловий дизайн, архітектура та індустріальна естетика і т.д.). Тому що майбутнє, засноване виключно на науці, навряд чи когось порадує. Але майбутнє, яке втілює синтез науки і мистецтва, хвилює нас вже зараз. Саме тому вже сьогодні потрібно думати, як виховати кращих представників майбутнього.

У ліцеї створена творча STEM-група педагогів, які активно працюють над популяризацією і впровадженням STEM-навчання у освітній процес, це проведення навчальних занять, виховних заходів, участь у різноманітних конкурсах, тренінгах, проєктах тощо.


STEAM-тиждень «Світло переможе темряву»
Інженерний тиждень 2021
Реалізація проекту "Виготовлення сонячного годинника"
Створення об’ємних моделей квітки та суцвіть
Виготовлення геометричних фігур з підручних засобів
Застосування доповненої реальності на уроках географії
Виховна година «Безпечний Інтернет»
Виставка «Чарівний світ LEGO»
STEM на уроках інформатики
День безпечного Інтернету

Кiлькiсть переглядiв: 507