Правила обговорені на зборах класних колективів та затверджені

наказом по закладу № 188/-о від 30.08.2023

Правила поведінки здобувачів освіти

Ліцею №4 міста Звягельської міської ради

Правила поведінки базуються на чинному законодавстві України

І. Ми – у безпеці

1.1.Правило безпеки: бути уважним! Дбати про безпечне середовище для всіх і для себе! Відповідати за власну безпечну поведінку: - зберігати контроль над власною поведінкою; - повідомляти вчителів у разі знайдених незнайомих чи підозрілих речей на території ліцею; - негайно доводити до відома педагогів про небезпеку, що з’явилася (розбите скло, зламані меблі, несправний вимикач тощо).
1.2. Ліцей – територія, на якій не місце будь-яким видам зброї, в т. ч. ножам, вибуховим, вогненебезпечним речовинам, алкогольним напоям, цигаркам, наркотикам, токсичним речовинам. Приносити в ліцей вище зазначені предмети заборонено. У разі знахідки повідомити працівників закладу.
1.3. Підтримувати чистоту й порядок в приміщеннях, берегти майно закладу, дбати про чистоту території ліцею.
1.4 Переходити з кабінету в кабінет спокійно, на коридорах не бігати , розмовляти спокійно.
1.5. Бути уважними під час руху сходами. При пересуванні дотримуватися правого боку.
1.6. Ліцей – спільнота небайдужих дорослих і дітей! Виходити з ліцею та його території лише з дозволу класного керівника, адміністраторів, учителів .
1.7. Перебувати на вулиці під час уроків та перерв тільки в супроводі вчителя.
1.8. У разі захворювання відвідати медпункт, за показниками отримати звільнення від занять, інформувати класного керівника та чергового адміністратора, які попередять батьків, тоді залишити заклад освіти.
ІІ. Ми – старанні й наполегливі в навчанні
2.1. Приходити до ліцею за 10-15 хв. до початку навчальних занять, вчасно готувати необхідне навчальне приладдя до уроку. Після першого дзвінка зайняти своє місце в класі, указане в схемі розсадки.
2.2. Вчасно приєднуватись на онлайн-уроки. В разі пропуску онлайн-уроку виконувати завдання самостійно асинхронно.
2.3 Не запізнюватися на уроки.На заняттях працювати організовано, зосереджено. Дотримуватися правил роботи, установлених учителем.
2.4. Під час уроків тримати телефон у безшумному режимі в сумці.
2.5. Слідкувати за станом підручників (обгорнути, не загинати, не виривати сторінки тощо). Пам`ятати: псування, втрата підручника відшкодовується згідно з нормативними документами.
2.6. Відповідно до вимог орфографічного режиму вести зошити та щоденник. Підписувати за встановленим зразкам. У разі потреби подавати щоденник учителю чи адміністратору.
2.7. Гаджети - тільки на користь! Дотримуватися таких правил: - під час уроків тримати телефон у безшумному режимі в сумці; - використовувати гаджети під час занять лише з навчальною метою; - усі комунікації телефоном здійснювати під час перерв.
2.8. Дотримуватись правил доброчесності. Пам`ятати: здобувачі мають право на конфіденційність повідомлення оцінки за відповідь або письмову роботу та апеляцію щодо оцінки у випадку незгоди з нею.
2.9. Звертатися до класного керівника з будь-яким питанням (якщо класний керівник не має відповіді, він точно скерує до того, хто знає).
ІІІ. Ми – ввічливі
3.1. Дотримуватися встановленого внутрішнього режиму роботи закладу.
3.2. Вітатися з персоналом, учителями та іншими дорослими.
3.3. Слідкувати за культурою мовлення (вживати літературну лексику й уникати сленгу, нецензурних висловлювань).
3.4. Ліцей – територія друзів: - поводитися з людьми так, як би ви хотіли, щоб поводилися з вами; - доброзичливо ставитися до інших учнів, не допускати виявів агресії та застосування грубої сили при вирішенні конфліктів; - дотримуватися правил етики; - з повагою ставитися до учасників освітнього процесу та персоналу, що обслуговує заклад, не допускаючи некоректного, грубого ставлення, приниження їх честі та гідності.
3.5 Чемно поводитися на вулиці, у громадських місцях, дотримуватися правил дорожнього руху.
3.6 . Берегти зелені насадження.

ІV. Зовнішній вигляд здобувачів освіти

Демократичний підхід до зовнішнього вигляду здобувача освіти передбачає відсутність форми єдиного зразка, що дозволяє здобувачеві освіти реалізувати свою індивідуальність і неповторність, мати відповідний зовнішній вигляд.

4.1. Дотримуватися ділового стилю одягу здобувача освіти. Дбати про його охайність.
4.2. Знімати верхній одяг у спеціально відведених місцях. На уроках бути одягненим у куртки заборонено.
4.3. Не одягати прикраси, що можуть стати причиною травмування. Не вживати косметику (легкий макіяж дозволено лише учням 9-11 класів). Мати охайну зачіску.
4.4. На уроки фізичної культури приходити тільки в спортивній формі.
4.5. Одягати робочий одяг під час суспільно корисної праці.
4.6.Заборонено використовувати неформальну символіку та атрибутику
4.7. Мати нігті природньої довжини.

V. Поведінка здобувачів освіти в їдальні

5.1 Мити й сушити руки перед уживанням їжі. Не заходити в їдальню з розпущеним волоссям та у верхньому одязі.
5.2. Під час обіду в їдальні поводитися відповідно до правил етикету. За столами сідати по 6 учнів. Дотримуватися дистанції в черзі до буфету.
5.3. Приходити в їдальню після закінчення уроку у визначений час, прибирати посуд після прийому їжі. Пам`ятати: учні мають право взяти в їдальню принесений з дому сніданок.

Розділ:VІ. Прикінцеві положення

6.1. Ці Правила розповсюджуються на всіх здобувачів освіти і є обов’язковими для виконання на всій території закладу а також під час усіх заходів, що проводяться в закладі.
6.2. За порушення цих Правил та Статуту ліцею учні притягуються до відповідальності, до них можуть бути вжиті такі стягнення:
- усне зауваження;
- запис зауваження в щоденник;
-вибачення;
- виклик здобувача самого або з батьками на засідання Ради профілактики;
- винесення догани, включно із занесенням її в особисту справу учня;
- відшкодування завданої здобувачем освіти матеріальної шкоди його батьками.
Кiлькiсть переглядiв: 1321