Загроза застосування ядерної зброї: алгоритм дій батьків

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спільно з Державним науково-технічним центром з ядерної та радіаційної безпеки підготував рекомендації як діяти у разі використання ядерної зброї. Що ж робити батькам, колина момент ядерного вибуху дитина буде в закладі освіти?,

https://dovidka.info/yak-diyaty-v-razi-zastosuvannya-brudnoyi-bomby-yadernoyi-ataky-chy-avariyi-na-aes/#flat

Ядерний удар по Україні вважається малоймовірним, а головна мета цих погроз - налякати українців та світ та змусити нас йти на поступки, а наших партнерів - послабити підтримку України.

Якщо дитина під час ядерного вибуху перебуває у школі або садочку, вона має залишатись там в укритті з іншими дітьми.

Навіть якщо школа або садок в пʼятихвилинному доступі від дому, не потрібно виходити з укриття і забирати дитину. Згідно з нормами безпеки, приміщення для укриття мають загерметизувати зсередини, аби туди не потрапляти шкідливі речовини ззовні. Батьки, що прийшли з вулиці, можуть переносити на одязі радіоактивний пил, або він разом з повітрям може потрапити у приміщення, де переховуються діти.

У випадку ядерного вибуху або аварії з викидом у будь-якій споруді безпечніше, ніж на вулиці.

Дії батьків

Для того, що мати впевненість, що школа або садок готові до будь-яких сценаріїв, варто переконатись заздалегідь, що укриття захистить вашу дитину від радіації у випадку ядерного вибуху. А також переконатись, що ваша дитина готова до такого сценарію.

Для цього потрібно переконатись, що у вчителів (вихователів) та дирекції школи або садочка є план дій на випадок ядерного вибуху. Вони мають діяти згідно іззагальними правиламиповодження у такій надзвичайній ситуації.

Якщо дирекція закладу не проінформувала вас про це, ви маєте домовитись заздалегідь з іншими батьками та вчителем, що у випадку ядерного вибуху двері укриття, де перебувають діти, не будуть відчиняти, допоки не буде дозволу від органів влади. Це значить, що прийти та забрати дитину звідти, поки немає офіційних оголошень, що загроза минула, буде неможливо. Поясніть їм, що зайве відчинення дверей укриття і допуск туди батьків, що прийшли з вулиці, нашкодить дітям.

Батькам варто заздалегідь переконатись, що укриття адаптоване для перебування там в умовах ядерної небезпеки. Чи є в адміністрації школи відповідні документи, акти перевірки органів контролю, що свідчать про те, що укриття – придатне, а також акт ДСНС про те, що приміщення в задовільному санітарному та протипожежному стані.

Деякі заклади мають спеціальні протирадіаційні укриття або більш надійні сховища – герметичні. Однак за відсутності таких допускається перебування в найпростіших укриттях, але в яких дотримані встановлені вимоги.

Тривожний рюкзачок

Складіть тривожний рюкзак для своєї дитини, у ньому мають бути:

  • пляшка чистої води;
  • поживні батончики чи снеки в герметичних пакуваннях;
  • нотатка від батьків, у якій вказано ПІБ дитини, контактні дані батьків та ближніх родичів (імена, телефони, адреси);
  • телефон (за можливості), зарядний пристрій і павербанк;
  • індивідуальний набір необхідних ліків, респіратори (запас на кілька днів);
  • комплект змінної білизни та одягу; спальник, якщо ними не забезпечує заклад;
  • улюблена іграшка або річ;
  • інші речі відповідно до віку дитину (підгузки, дитяче харчування).

Для того, аби не навантажувати дитину важкими речами щоразу, коли вона йде до школи чи садочка, домовтесь з адміністрацією або вчителем (вихователем), щоб ці речі зберігались у закладі, але у швидкому доступі, аби їх можна було швидко брати під час тривоги.

Обовʼязково попередьте медичного працівника школи або садочка, вчителів (вихователів) або адміністрацію, якщо ваша дитина має порушення функціонування щитоподібної залози або алергію на калій йодид. В укритті їм може знадобитись йодопрофілактика, але тільки після офіційної вказівки ДСНС чи органів влади в її потребі.

Проговоріть з дитиною, що в разі ядерної загрози вона певний час залишатиметься в укритті з іншими дітьми. Не залякуйте дитину, але й не прикрашайте події. Поясніть, це важливо для того, аби перечекати небезпеку. Запевніть її, що як тільки небезпека мине, уся ваша родина знову буде разом.

Також важливо проговорити цей сценарій з усіма членами вашої родини.

Якщо ви не впевнені у безпечності перебування вашої дитини в укритті закладу освіти у випадку ядерного вибуху, тоді рішення, чи навчатиметься ваша дитина офлайн, допоки є така загроза, ви приймаєте на власний розсуд.

Залежно від ситуації, органи місцевого самоврядування або адміністрація закладу можуть ухвалити рішення про тимчасове припинення очного формату навчання у вашій школі.


/Files/images/IMG_7736.JPG

/Files/images/IMG_7737 (1).JPG

В осінній канікулярний період питання дистанційної освіти постало знову на денному розгляді. Хоча весна 2020 року дала учням, вчителям та батькам новий та багатий досвід у сфері отримання необхідних знань віддалено від навчального закладу, епідеміологічна ситуація у новому навчальному році принесла свої корективи в цей процес. Призвичаїтися до нового напряму не легко, проте діджиталізовані платформи, типу «Human», «zoom», «google classroom» дають можливість отримувати знання безперервно та на високому рівні. Крім того, ми підібрали корисні посилання, які допоможуть зробити процес дистанційного навчання під час карантину легким і цікавим:

1. Для молодших школярів

Тренувальні завдання для дітей від 2 до 11 років, яківідкриють світ нових знань, підвищать інтелект і розвинуть допитливість.

https://study-smile.com/ - платформа з розвиваючимизавданнями об’єднані в навчальні програми для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку

https://edugames.rozumniki.ua/ - безкоштовнийтестовий доступ до всіх завдань за шкільною програмою 1-4 класів з української мови та математики.

2. Для школярів середніх класів

https://gioschool.com/ - латформа пропонує не розрізнені завдання, але повноцінно укомплектований урок. Актуальну шкільну програму для 5–9 класів учителі-методисти перетворили на інтерактивні уроки з анімованими відео-поясненнями, опорними конспектами і схемами, інтерактивними тестами і практичними завданнями.

http://uklasi.com.ua/ - безкоштовні відеоуроки з математики від 5класу (алгебра, геометрія і стереометрія). Формат навчання максимально наближений до реального: вчитель пояснює теми біля дошки.

https://yanashymanchyk.blogspot.com/p/5-11.html - Дистанційне навчання з історії та природознавствавідШиманчик Яни Миколаївни.

3. Для старших класів

https://navsi200.com/videos/ - відеоуроки на теми ЗНО з мови та літератури кожноговівторкаі кожноїп’ятниці.

https://www.ed-era.com/zno/ - студія онлайн-освіти. Онлайн-курси, спецпроекти, інтерактивні підручники та блоги для підготовки до ЗНО.

https://ilearn.org.ua/ - це безкоштовна гейміфікована платформа з навчальним онлайн-курсами, тестами і вебінари для всіх, хто бажає вчитися і успішно скласти ЗНО


Скористайся порадою соціального педагога!

«Ікігаї. Японські секрети довгого і щасливого життя»

/Files/images/img091_3_32.jpg

Доброго дня! Хочу поділитися з вами цікавою знахідкою для себе - це книга Ектора Гарсії та Франсеска Міральєс«Ікігаї. Японські секрети довгого і щасливого життя».

На думку японців, у кожного свій ікіґаї, сенс існування. Дехто знайшов його, дехто вже відчуває, але не припиняє пошуків.

Острів «вічної молодості», як називають острів Окінава, - це так звана «блакитна зона», одна із кількох у світі, де людиживуть найдовше(1). На 100000 жителів острову припадає більше осіб віком 100 років, ніж у будь-якому іншому регіоні планети. До того ж чимало довгожителів 100+ живуть із неабияким рівнем життєвої сили і міцним здоров’ям. У чому ж секрет довгого, повноцінного та щасливого існування мешканців Окінави, острова найбільшої кількості довгожителів у світі? Можливо, не тільки у сприят ливих кліматичних умовах, здоровому харчуванні, гарному настрої, правильному режимі праці та руху, а й у ставленні до інших людей та — справжня таємниця — пошуках ікіґаї, що надає сенс їхньому існуванню й дарує добре самопочуття?

Ця книга дає «японські »відповіді на запитання:

· наскільки важливо пізнати сенес буття, щоб жити довго і щасливо;

· як перетворити роботу та вільний час на можливість самореалізації ;

· як старішати, залишаючись молодим;

· що їдять і п’ють довгожителі;

· як сприймати проблеми та зміни в житті й не старішати через стрес і тривогу та багато інших сторін життя, над якими ми, можливо, і не задумуємося.

10 законів ікігаї

1. Залишайтеся активними, ніколи не відходьте від справ.

Той, хто відмовляється робити те, що він любить і вміє, втрачає сенс життя.

2. Не поспішайте.

Поспіх обернено пропорційний до якості життя. Коли ми не квапимося, час і життя набувають нового значення.

3. Не переїдайте.

Працює принцип «менше дає більше».

4. Оточуйте себе добрими друзями. Вони-найкращий еліксир, у якому розчиняться всі проблеми.

5. Покращуйте фізичну форму до наступного дня народження. Вода завжди рухається, тече і не застоюється.

6. Усміхайтеся. Добрий гумор приваблює друзів і допомагає розслабитися.

7. Єднайтеся з природою - це надає душі наснаги.

8. Дякуйте. Природі, близьким людям, усьому, що освітлює нас день за днем і дає змогу почуватися щасливими. Присвятіть одну мить дня, щоби подякувати, і ви примножите своє щастя.

9. Живіть моментом. Усе, що в нас є – це день сьогоднішній. Використайте його якнайкраще, щоби він запам’ятався назавжди.

10. Слідуйте за своїм ікігаї. Усередині кожного з нас є дар, унікальний талант, який надає сенс життю і спонукає жити на повну силу.

До «блактиних зон » у світі відносять:

1. Окінава, Японія

2. Сардинія, Італія

3. Лома Лінда, Каліфорнія, США

4. Півострів Нікоя, Коста-Ріка

5. Ікарія, Греція


Що ж робити в КАРАНТИН?

ТОП-10 УКРАЇНОМОВНИХ ОНЛАЙН-РЕСУРСІВ ДЛЯ РОЗВИТКУ ДИТИНИ

Загальні сайти для батьків та дітей

https://ditvora.com.ua– сайт розрахований на різну аудиторію: мами, тата, діти, вагітні жінки. Містить матеріали на тему родини.

http://soroka-vorona.info– сайт присвячений темам навчання, виховання та розвитку дітей різного віку. Може бути цікавим для дітей, батьків та педагогів.

Мультимедійні інтерактивні сайти

http://www.levko.info– дитячий сайт, що пропонує багатий вибір дитячих ігор, лічилок, загадок, віршів, казок, аудіо- та відеоматеріалів. Також тут можна знайти розмальовки, найпростіші кулінарні рецепти для малечі, матеріали про дитячі свята, а ще поради до різноманітних саморобок.

http://sonyashnik.com/– розваги для дітей: книжки, аудіо, відео, ігри.

http://pustunchik.ua/ua– дитячий портал з іграми, мультфільмами, віртуальними майстер-класами та конкурсами для розвитку дитини.

Сайти, де можна знайти казки та відомі дитячі твори

http://chytanka.com.ua/– це дитяча публічна онлайн-бібліотека. У бібліотеці зібрані ті книги, які давно не перевидаються і яких у крамницях немає.

http://abetka.ukrlife.org/– абетки, казки, читаки, скоромовки, загадки, прислів`я.

http://www.clarastudio.tv/ – це веб-сторінка, на якій зібрані проекти християнської мультимедійної студії ClaraStudio – добрі, кумедні, дотепні, пізнавальні історії українською мовою.

http://kazkar.info/– зібрані найкращі казки з усього світу: англійські, німецькі, французькі, індійські і українські народні казки.

http://derevo-kazok.com.ua/– на ресурсі зібрано безліч казок вітчизняних та зарубіжних авторів. Твори можна слухати онлайн, читати та дивитись відео.


8 психологічних онлайн-тестів, що справді допоможуть пізнати себе (для учнів 9-11 класів)

https://studway.com.ua/8-psikhologichnikh-testiv/

/Files/images/sots_ped/image002.jpg


Вибери сонце на картинці та дізнайся свою позитивну рису: простий тест

Затишний вечір: 12 фільмів для сімейного перегляду


ТИ НЕ ЗНАЄШ, ЧИМ ЩЕ ЗАЙНЯТИСЯ В КАРАНТИН???

Виконав всі-всі дистанційні завдання з предметів...

Навів ідеальний порядок в кімнаті…

Набридли всі-всі існуючі настільні ігри…А далі…

Читаємо електронні книги:

http://chytanka.com.ua/

Переглядаємо корисні фільми для дітей

https://pustunchik.ua/ua/video/films


/Files/images/sots_ped/1448984856.jpg/Files/images/sots_ped/d181d0b2d196d0b4d0bad0b0d0bc.jpg


Кiлькiсть переглядiв: 2348

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.